fbpx

Dujiniai ir plazminiai pjaustytuvai

Kaip veikia dujų pjaustytuvas?

Dujų pjovimo procesas yra gana paprastas – paprasčiausia dujų pjaustytuvas yra antgalis, nukreipiantis tiek pirminį deguonies srautą, tiek kelis antrinius deguonies ir dujų junginių srautus, kurie veikia kaip kuras.

Apdorojamas metalas pirmiausia pašildomas dujų ir deguonies deriniu (iki maždaug 700–900 laipsnių, vadinama „degimo“ temperatūra). Esant tokiai būsenai, metalinis komponentas nėra pakankamai karštas, kad išsilydytų, bet vis tiek pakankamai lankstus, kad vyktų pjovimo procesas.

Įkaitinus atitinkamą metalo gabalą, antgalis pirmiausia nukreipia deguonies srautą į įkaitintą gabalą, sukeldamas cheminę metalo ir deguonies reakciją. Dėl to susidaro geležies oksidas, kurį iš karto nupučia tas pats deguonies srautas, leidžiantis antgaliu pradėti pjauti metalą.

Kaip veikia plazminis pjaustytuvas?

Plazminis pjovimas yra lydymosi procesas, kurio metu jonizuotų dujų srautas, kurio temperatūra viršija 20 000 °C, yra naudojama medžiagai išlydyti ir pašalinti iš pjūvio. Proceso metu tarp elektrodo (katodo) ir darbinių komponentų (anodo) numušamas elektros lankas. Elektrodas yra vandeniu arba oru aušinamas dujų purkštukas, kuris sukelia fokusuotą, aukštos temperatūros, didelio greičio plazmos srautą.

Kai plazmos srautas patenka į ruošinį, įvyksta rekombinacija ir dujos grįžta į normalią būseną, išskirdamos intensyvią šilumą. Ši šiluma išlydo metalą, o dujų srautas išstumia metalo laužą iš pjūvio. Plazmos dujos dažniausiai yra argonas, argonas/vandenilis arba azotas.

Nordcity Center prekiauja metaliniais dujiniais ir plazminiais pjaustytuvais lakštiniam metalui bei vamzdžių ir profilių apdirbimui. Galima rinktis iš daugybės CNC plazminių ir dujinių pjaustytuvų. Norime rasti geriausią įmanomą įrenginį jūsų verslui, kuris atitiktų jūsų poreikius. Nedvejodami susisiekite su mumis!

Bendri kontaktai

Nordcity Center OÜ, Tähnase tee 2/5, Peetri 75312, Harjumaa, Eesti

Pardavimas:(+372) 56 66 88 24Priežiūrapriežiūra:(+372) 657 9682Buhalterija:(+372) 683 6414

Email: konstantin@nordcity.ee

Vieta